Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Shuttersy w sypialni. Więcej na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Shutters, innymi słowy wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się najczęściej z aranżacją pomieszczeń w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Tymczasem ten moduł zabezpieczenia okna można użyć także w europejskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w wielu przypadkach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba oraz praktyczne funkcje

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, będą wypełniały dwie funkcje – ozdobną oraz praktyczną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, iż rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, gdyż to w salonie podejmuje się gości, jak również przesiaduje się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. W związku z tym wypada zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko efektowny, ale również komfortowy. Swoboda zmiany stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do salonu, co umożliwia np. zupełne jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę włączyć coś w telewizji, bądź jego delikatne ściemnienie, jeśli chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – niezwykle łatwa konserwacja

Swoboda regulacji przenikania światła do wnętrza jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak również z innego powodu – za ich sprawą da się skutecznie regulować temperaturę wnętrza, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej chłód. Do tego shuttersy tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Gromadzi się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w zagięciach firanek, a ich utrzymanie jest wyjątkowo łatwe i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się też w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]