Z czego produkuje się kosmetyki naturalne?

Zobacz, gdzie zamówić kosmetyki naturalne

W ostatnim czasie nastąpił powrót do produktów ekologicznych i naturalnych. Chcemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale także aby zawierały łagodne dla ustroju składniki.

Zalety kosmetyków naturalnych

Produkty, które powstały z ekologicznie czystych roślin, zdobywają coraz większą popularność. Odwracamy się od składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne nie powodują uczulenia, nie mają duszącego, sztucznego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Pakowane są zazwyczaj w przyjazne środowisku opakowania, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Skład kosmetyków ekologicznych

W produkcji kosmetyków ekologicznych stosuje się naturalne olejki (np. migdałowy, arganowy czy macadamia, ale też rzadsze oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. lawenda, hibiskus). W przeciwieństwie do fabrycznie produkowanych kosmetyków, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnego balansu między koniecznymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie kosmetyki naturalne można kupić w Polsce?

Najszerszą ofertą szczycą się doskonale zaopatrzone sklepy internetowe. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – balsamy nawilżające, kremy naturalne, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może również zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]