Worki na pojemniki euro, spożywcze i inne produkty z polietylenu

Jeśli potrzebujesz worków foliowych do skrzynek euro e2, koniecznie wejdź na globalhygiene.pl/artykuly-foliowe/.

Folia z polietylenu to produkt, bez którego nie wyobrażamy sobie obecnie życia. Wytwarza się z niej zarówno worki stosowane w mieszkaniach, jak i produkty foliowe stosowane między innymi w sektorze spożywczym.

Worki foliowe z polimeru etenu – cechy oraz wykorzystanie tego surowca

Polietylen, inaczej polimer etenu, wykorzystywany jest często w przemyśle. Worki na śmieci są przypuszczalnie najczęściej spotykaną jego postacią. W ich produkcji stosuje się zarówno polietylen o dużej gęstości (w skrócie HDPE), jak i polietylen małej gęstości (LDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, ale posiada wyższą temperaturę topnienia i charakteryzuje się większą odpornością mechaniczną. Z folii tego typu wytwarza się między innymi wytrzymałe worki na śmieci. Natomiast LDPE jest bezzapachowy, przezroczysty i bardziej miękki, a dzięki temu niezmiernie sprężysty. Nie jest tak wytrzymały na znaczne temperatury, lecz w tych niskich zachowuje swoją giętkość. Jest to przydatne w branży spożywczej, przede wszystkim tam, w których przechowuje i transportuje się zamrożone żywność, przykładowo w przetwórstwie mięsnym. Na potrzeby branży spożywczej z LDPE wytwarza się worki foliowe na mięso euro dostosowane do skrzynek w wielu rozmiarach. Co istotne, takie worki powinny mieć atesty pozwalające im na kontakt z pożywieniem.

Pozostałe produkty foliowe z polimeru etenu

Z polimeru etenu wyrabia się też wiele innych produktów dla rozmaitych branż przemysłu. To np. różnego typu opakowania, rury, przezroczysta folia pakunkowa (także ta termokurczliwą), a nawet solidne żyłki czy żagle. Jest to też surowiec, z którego polski producent odzieży ochronnej, firma Global Food Hygiene, opracował przezroczyste, antystatyczne peleryny jednorazowego użytku dla fryzjerów. Peleryny produkowane są z LDPE w pięciu barwach i w dwóch rozmiarach, a sprzedawane są w formie poręcznej rolki ze zrywkąpasującej do dozowników.

Kontakt:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]