Środki do ochrony drewna przed dzeszczem i słońcem

Jeśli chcesz nabyć impregnaty do drewna na zewnątrz, koniecznie wejdź na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do ochrony drewna to produkty stosowane zarówno w przypadku mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny należy konserwować nimi meble?

Środki do impregnacji drewna – wykorzystanie

Drewno jest materiałem tworzącym w pomieszczeniu przytulną atmosferę. To surowiec popularnie stosowany do wyrobu elementów wykończeniowych (podłogi, balustrady, okładziny na schody) oraz mebli. Dostępne na rynku środki do impregnacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – promieniowania UV czy wilgoci, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannej kondycji przez wiele lat. Doskonałe rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody umożliwiają uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Impregnuje się nimi meble ogrodowe, huśtawki, deskę tarasową oraz mnóstwo innych elementów. Natomiast środki używane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im wspaniały połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, iż podłoga jest w wyższym stopniu wytrzymała na zużycie i zniszczenia. Warto jednakże pamiętać, iż drewniane parkiety muszą być pielęgnowane w stosowny sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]