Środki antyseptyczne – gdzie się je stosuje?

Sprawdź, gdzie nabyć środki dezynfekujące, wejdź na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pomagają zachować czystość rozmaitych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są używane? Czemu należy się w nie wyposażyć?

Środki dezynfekujące – działanie i ich zawartość

Spotykane na rynku środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inne negatywne oddziaływanie na zdrowie człowieka. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków do dezynfekcji powierzchni najczęściej znajdziemy nadtlenek wodoru, poliaminy, kwas nadoctowy, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, aldehydy, chlor, a także dużo innych komponentów. Do często używanych środków należą oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), żele, chusteczki do dezynfekcji oraz płyny w sprayu.

Środki do dezynfekcji – zastosowanie

Środki antyseptyczne wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania podłóg, blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują też zastosowanie przy myciu krajalnic, blenderów, sztućców, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dostosowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]