Podstawowe informacje o butach jeździeckich

Znajdź buty jeździeckie

Jazda konna z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. W rzeczy samej nie może to zaskakiwać – szczególnie, jeżeli zauważa się liczne walory tej dyscypliny sportu. Główne z nich to: trening właściwej postury, poprawienie kondycji, jak również rozwój wszystkich partii mięśniowych. Poza tym ma dobroczynny wpływ na psychikę: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, redukuje stres oraz zwiększa poczucie odpowiedzialności. Jedak aby maksymalnie korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy dobrze wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – osłona części albo całej nogi

Rozróżnia się dwa główne typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Drugie są zdecydowanie krótsze – sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to zaś obuwie niezmiernie wysokie, sięgające za kolano. W związku z tym dają ochronę całej nodze, redukując zagrożenie powstawania siniaków czy zadrapań. Sztyblety kosztują mniej niż oficerki, jednakże nabywając je warto nie zapominać o tym, aby wyposażyć się również w osłonę na nogi – czapsy albo sztylpy.

Z czego są szyte buty do jazdy konnej?

W trakcie zakupów butów jeździeckich, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z jakiego są one wytworzone. W sklepach znajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej rozmaitych imitacji. Skóra jest bez wątpienia bardziej kosztowna, jednak opłaca się ją wybrać ze względu na zwiększoną trwałość i możliwość dostosowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Polecane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest delikatna i szybko nabiera docelowy kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada nieco gorzej, jednak jej niższa cena jest znaczną plusem.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]