Jeśli chcesz zamówić ametysty, powinieneś odwiedzić tę stronę

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Japonii i Kanadzie. Ze względu na swoją oryginalną purpurową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym połączeniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.