Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać? Tradycje i współczesne trendy

Kup pierścionki zaręczynowe Kraków na https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe

Kiedy spotkasz kobietę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o ślubie. Wcześniej jednakże ma miejsce ta wymarzony przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota oraz diamentów

Danie kobiecie w prezencie pierścionka to niezwykle stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w kształcie okręgu, który symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, że od tego palca biegnie “vena amoris”, czyli żyła prowadząca wprost do serca. Ogólnie przypuszcza się, że rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych do Europy sprowadzili Grecy. Na początku sporządzano je z trzciny, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Kosztownymi pierścionkami ze złota lub srebra obdarowywano jedynie wtedy, gdy mężowie pragnęli pokazać swoje całkowite zaufanie do partnerki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, drogimi kamieniami oraz złotem, jednakże materiały te faktycznie powszechnie wykorzystuje się do ich sporządzania zaledwie od kilku stuleci, przy czym znamienny przyrost ich powodzenia można spostrzec w XX w.

Pierścionek zaręczynowy – ile powinieneś wydać?

Rzecz jasna, pożądana biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścionek ze sporym diamentem, jednakże potencjał dowolnego łączenia rozmaitych kamieni oraz metali jest olbrzymi. Nie licząc diamentów stosuje się rubin, szmaragd czy szafir. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, a nawet drewno, niemniej jednak wciąż na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i rozmaitych typów złota (żółtego, białego i różowego).
Ile winniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przekonanie, że mężczyzna musi zapłacić na niego przynajmniej dwukrotność swojej wypłaty. Koszt zakupu zależny jest od kilku czynników: wzoru, surowca, liczby karatów czy użytego kamienia, dlatego każdy znajdzie piękny, nieprzeciętny pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednakże, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem uczucia i zaangażowania, więc jego cena ma drugoplanowe znaczenie. Istotne jest to, czy spodoba się naszej przyszłej małżonce.

Kontakt:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]