Oczyszczanie powietrza – problem mieszkańców dużych miast

Nawet rezydentom niewielkich miast dokucza problem marnej jakości powietrza. Powietrze w Polsce jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych ze wszystkich państw tej części. Ciągnący się przez wiele lat brak regulacji dotyczących instalacji grzewczych, a także mandatów za spalanie w kominkach niebezpiecznych tworzyw, jak m.in. produkty z plastiku czy gumy, doprowadziły do ogromnego zapylenia powietrza. Wpływa to negatywnie na zdrowie Polaków. Czy można w takim razie zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Oczyszczanie powietrza w kilkanaście minut – to wykonalne!

Sprawa oczyszczania powietrza to problem, który wszystkie państwa rozwinięte muszą koniecznie rozwiązać, jeżeli zależy im na dobrym stanie zdrowia ich obywateli. Będzie to niezaprzeczalnie długotrwały i skomplikowany proces. Miast jednak czekać, aż powietrze polepszy swoją jakość, można od razu samodzielnie zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Dzięki pokojowym oczyszczaczom powietrza w kilkadziesiąt minut można efektywnie przefiltrować drobinki pyłu zawieszone w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), a także większość wirusów i bakterii, powodujących często wiele schorzeń. Plusy posiadania sprzętu do oczyszczania powietrza cenią sobie szczególnie osoby chorujące na alergię bądź astmę, ale i osoby zdrowe ekspresowo spostrzegą zbawienne działanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – wybierz sprzęt z stosownymi certyfikatami

Obywatele mocno zindustrializowanych miejscowości lub zamieszkujący wzdłuż dróg ekspresowych powinni postawić na oczyszczacze, które bez trudu dadzą sobie radę z dużą zawartością pyłu w powietrzu. Idzie tutaj przede wszystkim o odfiltrowanie drobnych pyłów zawieszonych, znanych jako PM10 i PM2.5. W toku oczyszczania powietrza urządzenie powinno też pozbyć się z niego nie tylko drobnoustrojów, zarazków oraz zalążków grzybów, ale też groźnego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszym otoczeniu w większej lub mniejszej kondensacji. Kupując urządzenie do oczyszczania powietrza, należy zwrócić uwagę czy posiada ono najważniejsze atesty.