Naszyjniki z kamieniami – noszone od wieków

naszyjniki z kamieniami, srebrna biżuteria, biżuteria srebrna

Są wśród nich prawdziwe minerały oraz ich sztuczne zamienniki. Mogą przybierać rozmaite kolory – od czerni, przez róż, aż po błękit. Jedne najlepiej zakładać do wieczorowych kreacji, pozostałe świetnie będą wyglądały codziennie. Naszyjniki z kamieniami od wieków cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem – zmieniają się czasy i trendy, ale nadal je często zakładamy, a wiele z nich jest bezcennymi rodzinnymi pamiątkami. Dobrze zatem powiedzieć parę słów na temat tego, jak kupować naszyjniki z kamieniami i jak później się o nie troszczyć, by wytrzymały dostatecznie długo.

Rodzaje naszyjników z kamieniami

Rozmaitość kamieni wykorzystywanych do wyrobu naszyjników jest ogromna – obok kryształów, szafiru czy szmaragdu, dostępne są wśród nich także materiały wytwarzane sztucznie. Najpopularniejsze to bez wątpienia cyrkonie i kryształki Swarovskiego, które są dość niedrogie, a przy tym naszyjniki z kamieniami syntetycznymi świetnie wyglądają przy kreacjach zarówno zwykłych, jak i eleganckich.

Dłuższe życie naszyjników z kamieniami

Kamienie szlachetne są zazwyczaj naprawdę wrażliwe na uszkodzenia – przy złym używaniu niełatwo więc je zepsuć. W jaki sposób temu zapobiec? Po pierwsze – zdejmując je zawsze, jeśli istnieje prawdopodobieństwo ich uszkodzenia – podczas mycia, przy sprzątaniu czy pracach manualnych. Wystrzegajmy się też noszenia dwóch naszyjników z kamieniami jednocześnie – mogą się uderzały i tym samym uszkodzić.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]