Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Co warto wiedzieć o kontenery produkcja?

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże sporo rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które materiały można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, zdemontowane elementy okien i drzwi, jak również zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do przewożenia ładunków o dużych rozmiarach, które nie są odpadami czy też wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są najczęściej dla firm transportowych oraz magazynów.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]