Maski nawilżające do włosów – kiedy zaleca się ich używać?

Więcej informacji o maskach nawilżających do włosów.

Włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich stan negatywnie wpływają m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – słońce, silny wiatr lub ekstremalne temperatury. Równie niebezpieczne bywa użycie niewłaściwych kosmetyków, spanie z mokrą głową, stylizacja przy pomocy suszarki lub prostownicy czy też farbowanie. To sprawia, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są znaczne, możemy do tego zastosować odżywkę. Nierzadko jednakże ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Co odróżnia naturalne maski do włosów od odżywek?

Maski nawilżające do włosów odbudowują znacznie intensywniej niż typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej również chronią włosy. Kosmetolodzy nierzadko porównują je do „posiłku” dla włosów – z nich czerpane są składniki odżywcze, które umożliwiają odbudowanie nawet bardzo uszkodzonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą nakładania – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. Aby dotarły w głąb włosów i skóry, należy je spłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich silne działanie, zaleca się korzystać z nich raz w tygodniu.

Maski nawilżające do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej składników wpływających na poprawę kondycji włosów. W zależności od zastosowania danego kosmetyku, poszczególne komponenty mogą być zestawione tak, żeby zabezpieczać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) albo by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie substancje jak silikony, keratyna, a także różnego typu olejki. Naturalne maski do włosów mają w sobie oprócz tego wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]