Jeśli potrzebujesz lampworków, powinieneś odwiedzić ten adres

Z pozoru przypominają barwne cukierki. Lampworki, gdyż o nich mowa, to charakterystyczny rodzaj paciorków produkowanych ze stopionego szkła. Kiedyś były wytwarzane w domach – szkło rozgrzewano za pomocą zmienionej lampy naftowej, stąd też nazwa lampworki. Dziś także możemy zrobić je samodzielnie, ale lepszym pomysłem okaże się z całą pewnością zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Produkcja lampworków

Lampworki produkuje się, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Dziś najlepiej nada się gazowy palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, które wskutek działania płomienia rozgrzewa się, a to umożliwia nadanie mu wybranych kształtów. Strużki stopionego szkła nawijane są na pręcik, dzięki czemu każdy koralik ma otwór dokładnie w centrum – dzięki temu lampworki bywają stosowane do produkcji broszek lub wisiorków.

Lampworki – do jakich kreacji zakładać?

Barwne lampworki świetnie pasują do normalnych strojów. Szczególnie dobrze łączą się z koszulkami z oryginalnymi obrazkami, barwnymi swetrami i coraz chętniej noszonymi sneakersami. Nie znaczy to jednak, że będą ciekawie wyglądały jedynie przy tego typu ubraniach – to tylko sprawa wyobraźni.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]