Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Dowiedz się, gdzie kupić lampę solną.

Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnych wypraw po świecie, a nieraz nabywamy tak po prostu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Z rzadka jednakże są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą jako zwyczajne dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wytworzyć przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne kupisz w kilku odcieniach

Lampy solne pięknie wyglądają i bez przeszkód dobierzemy je do aranżacji wnętrza, gdyż występują w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w wielu ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są unikatowe, ponieważ nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach ani siatce krystalizacji. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie polerowaną, nieregularną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się robieniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, np. walca bądź kuli.

Skąd wzięła się powodzenie lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, że lampy solne mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, czyli wytwarzania ujemnych jonów, równoważących te generowane przez wszędobylska elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi osobom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie emitują te lampy, jest łagodne i kojące, stąd rekomenduje się kupienie ich ludziom, którym dokucza stres lub bezsenność, gdyż z ich pomocą można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniki na drobiazgi, a duże bloki z soli kamiennej używa się w aranżacji wnętrz oraz gastronomii.

Kontakt:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]