Kremy przeciwzmarszczkowe – krótka charakterystyka

Jeśli chcesz nabyć kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy, koniecznie wejdź na https://houseofbeauty.com.pl/c/66-kremy-przeciwzmarszczkowe.

Także młoda cera bez wyprysków wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Pozwoli to zwolnić naturalne procesy starzenia się tkanek i tym samym dłużej zachować je w dobrym stanie. W głównej mierze dotyczy to skóry twarzy, która jest w największym stopniu podatna na tworzenie się niekorzystnych zmian, wśród których zmarszczki są wyjątkowo dokuczliwe dla pań, jak i panów. Dlatego tak ważne jest, by używać odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do typu skóry oraz wieku. Szczęśliwie nie będzie to trudne, bo w sprzedaży dostępne są kosmetyki dostosowane do dowolnego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – co odkryjemy w ich składzie?

Głównym zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Toteż kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często zawierają mocznik – komponentzespalający molekuły wody i tym sposobem przeciwdziałający jej utracie, a ponadto czyniący skórę delikatniejszą. Kremy tego rodzaju zawierają również ceramidy – tłuszcze, które także powstrzymują utratę wody dzięki temu, iż wypełniają obszary pomiędzy komórkami skórnymi. Istotnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest również skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony znajdujący się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego skóry człowieka. Przy właściwym stężeniu skwalen zwalcza wolne rodniki i inne niekorzystne elementy, a jednocześnie umożliwia substancjom odżywczym wniknąć głębiej w skórę.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – dostosuj do rodzaju skóry oraz wieku

Kremy przeciwzmarszczkowe można podzielić na kilka typów. Najistotniejszym kryterium podziału jest wiek konsumenta, dla którego dedykowany jest konkretny preparat. Przy jego doborze powinno się również wziąć pod uwagę, do pielęgnacji jakiej partii ciała został on stworzony – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się składem od kremu pod oczy albo do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]