Kilka słów o zamiennikach kapsułek do Nespresso

Znajdź kapsułki do ekspresu Nespresso.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych miłośników. W tej chwili jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wykonuje wiele popularnych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł kilka lat temu więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu arabiki i robusty. Drugim popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Trieste, Roma, Firenze oraz Venezia. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty czekolady, suszonych owoców czy prażonych orzechów. Inni uznani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

Zamienniki kapsułek Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje również polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Hazelnut, Carmel, Vanilla i Chocolate.

Opakowania sprzedawane w większości sklepów zawierają najczęściej 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla odbiorców, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie obniżyć cenę napoju. W przypadku, gdy kupujący ma wątpliwości, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]