Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Kaski jeździeckie zamówisz na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna należy do tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej dostępne są 2 typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak dobrej ochrony jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który ma atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować odpowiednimi certyfikatami oraz umożliwiać regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask nie należy też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]