Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

Chcesz kupić kapsułki do ekspresu? Odwiedź tę stronę.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się też z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie przygotowaną wybieramy się zwykle do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kawę w kapsułkach? Przede wszystkim dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podstawienie kubka lub filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do ekspresu – smaczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są kosztowne – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Sama kawa w kapsułkach to także nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kawiarni, jest to na ogół ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się często czy nabywając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Aktualnie do większości popularnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można zamówić pasujące kapsułki.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]