Jakie cechy lecznicze mają lampy solne?

Dodatki solne, lampy

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały kolosalną popularność. Należy przyznać, że są niesłychanie estetycznym dodatkiem do wnętrz, zapewniającym nastrojową atmosferę. Ale czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych może zapewniać też korzyści lecznicze?

Lampy solne

Lampy solne to nie wyłącznie piękne dekoracje wnętrz, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, wydobytych z kopalni, a później wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest włączona, emituje ciepłe, subtelne światło, komponując sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lamp solnych

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może dostarczyć ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub też problemy z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy uważają, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie wzięte dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale także możliwe źródło zdrowia i właściwego samopoczucia.

Kontakt:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]