Jak można użyć tablicę korkową w szkole czy w domu?

Tablica korkowa – zdaje się całkiem zwyczajna rzecz, a może pełnić wiele interesujących funkcji. Różnorodność wykonania i wymiary tablic korkowych sprawiają, iż sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i są wykorzystywane w biurach i urzędach.

Jak zazwyczaj wykorzystujemy tablice korkowe?

Na ogół natrafiamy na tablice korkowe na korytarzach przedszkoli i szkół. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i szkoły, istotne informacje o organizowanych wydarzeniach (wizytach gości, studniówkach, olimpiadach lub turniejach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to też idealne rozwiązanie dla uczniów z zacięciem dziennikarskim. Pod okiem profesora dzieci mogą przygotowywać artykuły na ciekawe dla nich ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy recenzować wydarzenia w formie satyrycznych komiksów, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był widoczny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zorganizować ekspozycję rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na przeróżne okazje – mali artyści będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach można wykorzystać tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, gdyż w zalewie maili nie każdy przeczyta wszystkie wiadomości. Warto jednakże pamiętać, by tablica była zawieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy stanowisku z napojami albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – sprawdzą się w domu

Do wszystkich powyższych zastosowań najlepsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o rozmiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak chcemy wykorzystać tego typu tablice w domu, warto skupić się na rozmiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe produkowane są w ramach drewnianych, aluminiowych czy też z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego mogą występować w kilku kolorach (czerwony, ciemny i jasny zielony, różowy, żółty), a listwy MDF są przeważnie czarne, białe, srebrne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, tym samym każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju wnętrza. Jak można wykorzystać tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić dyplomy zdobyte w konkursach, kartki przysłane przez przyjaciół z wakacyjnych wojaży albo wisiorki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w szkatułce biżuterię. A miłośnicy podróży mogą przypiąć do niej mapę Europy, by zaznaczać pinezkami zwiedzone już miasta lub kraje.