Duży wybór wisiorków srebrnych

Znajdź wisiorki srebrne

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno to dziwić – jest łatwe w obróbce, świetnie wygląda i cechuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – metal ten jest naprawdę czuły, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Mocne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób bywają szkodliwe. Przez nie surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno zatem używać ich do czyszczenia ozdób, a podczas mycia naczyń koniecznie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wodą i ciepłem, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Przed włożeniem do szkatułki paru przedmiotów, musimy przed tym owinąć je delikatną ścierką albo wrzucić do foliowego worka.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra najlepiej użyć letniej wody z solą, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko kurze i odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać delikatnych ścierek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.