Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

Rolety dzień i noc to jeden z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to też fantastyczny sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, pokoju dziecka albo gabinetu, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Rolety dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków w różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednym kolorze, ale różnych odcieniach, to kolejna propozycja na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Odpowiednio dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc gwarantuje średni poziom zaciemnienia, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – dalsze przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których nadmiar światła może przeszkadzać w odpoczynku lub drzemce, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, na przykład podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc pasują również do każdego nowoczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i bogata kolorystyka sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeśli chcesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.