Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

żel do dezynfekcji rąk, mydło antybakteryjne

Na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni dłoni może bytować aż 5 milionów komórek drobnoustrojów. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach przenoszą się wirusy, pasożyty oraz bakterie, które wywołują bardzo poważne choroby. Z tego powodu mycie rąk jest niezbędne. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Zwykle to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach służby zdrowia – przychodniach, gabinetach dentystycznych i szpitalach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą pacjentów i bytującymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przyrządzaniu posiłków z jajek, mleka oraz mięsa (głównie drobiowego), gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, nierzadko są zakażone bakteriami.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują też pod postacią żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, często posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]