Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Chcesz kupić shutters? Kliknij tu

Urządzając wnętrza, rzadko poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Najczęściej wybiera się klasyczne rozwiązanie, to znaczy zasłony i firanki, które nieraz łączone są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Cechy charakterystyczne okiennic ozdobnych shutters

Główną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych są ruchome, wobec tego można bez trudu je ustawić pod dowolnym kątem, w zależności od kaprysu domowników. Producenci wykonują je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), jak również z listw drewnianych. Okiennice ozdobne shutters zakłada się z reguły na oknach, niemniej jednak doskonale sprawdzą się także na drzwiach bądź w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w polskich domach wykorzystuje się w dalszym ciągu stosunkowo rzadko, ale gros osób na pewno kina lub telewizji, ponieważ te okiennice są często stosowane na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w Australii i Afryce Południowej.

Dlaczego warto postawić na shuttersy?

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters pięknie wyglądają, mają one także zastosowanie. Przy ich użyciu można pasywnie regulować użycie energii słonecznej: w upalne dni uniemożliwiać gromadzenie się nadmiaru ciepła w domu, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można umieścić je na większości ram okiennych. Produkuje i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom bardzo stylowy wygląd, zatem zwiększają wartość nieruchomości. Trzeba także podkreślić, że ustawienie lameli shuttersów jest ustawiane bez użycia łańcuszków, co posiadacze psotnych psów i kotów czy rodzice ciekawskich dzieci, które poplątać wiszące łańcuszki, uznają z pewnością za spory atut.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]