Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

Blacha trapez. Więcej na https://www.regamet.pl/blacha-trapezowa/

Blachy trapezowe dachowe tworzą odporne pokrycie, są tanie i mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się ostatnio bardzo popularny?

Trapez na dach – niedroga a jednocześnie mocna blacha

Nazwa blachy trapezowej wywodzi od jej kształtu – płaty mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej montażu jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Materiał jest ceniony także ze względu na zalety ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie niosą za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niską cenę materiału i prosty montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej stosowana do kładzenia pokryć dachowych i może być znakomitą alternatywą dla droższej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to cechuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową wytrzyma w dobrej formie przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką odporność na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można zamontować blachy trapezowe?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Korzystnie wygląda na budynkach z dachem o dużej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być też używana wszędzie tam, gdzie z różnych względów nie można stosować tradycyjnych, ceramicznych dachówek. Blacha trapez będzie również bez zarzutu prezentować się jako uwieńczenie hal magazynowych, wiat bądź budynków gospodarczych. Blachę trapezową dachową należy zamawiać bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że materiał jest najwyższej klasy i spełni nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą gamę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, m.in. orynnowanie dachu.

Kontakt:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08