
Gdy nadchodzą jesienne miesiące często marzymy o tym, aby ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, że żyjąc w mieście jest to niewykonalne, bowiem w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy wykorzystać biokominek wolnostojący.
Gdzie spełnią swoje zadanie biokominki wolnostojące
Biokominki wolnostojące to wspaniałe rozwiązanie dla mieszkań, loftów czy luksusowych hoteli. Nie potrzebują podłączenia do komina, ponieważ używane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Ciekłe biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, skutkiem tego ich czyszczenie jest proste, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co istotne, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można postawić w dowolnym miejscu mieszkania, ważne tylko, by zagwarantować mu należytą cyrkulację powietrza, gdyż spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości CO2. Nie jest on również montowany na stałe, dlatego gdy skończy się zima albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu spakować do czasu aż znowu nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, przede wszystkim tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo trwała. Są one również nadzwyczaj stabilne. Czy biokominek może zupełnie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bo nie generuje tak dużej dawki ciepła, jak standardowy kominek, jednak jego atuty estetyczne powodują, iż jest bardzo pożądanym elementem aranżacji wnętrza.
Biokominek wolnostojący dobierzesz do każdego wystroju pomieszczenia
Zróżnicowanie biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dopasować do praktycznie dowolnego stylu pomieszczenia. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych barwach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, dostawiany do ściany, który imituje swoim wyglądem standardowy kominek. Ci, którzy zaaranżowali dom w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, również znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o krągłym kształcie, które będą wspaniale wyglądać się przy fantazyjnych, falistych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest o wiele więcej – są modele w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz większe biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są zaopatrzone w rolki ułatwiające ich przesuwanie. Autorem designu wielu modeli są znani i respektowani projektanci.