Bagaż na dachu lub z tyłu auta – uchwyty samochodowe

Zobacz, gdzie nabyć poprzeczki dachowe

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne podczas urlopu akcesoria. Przeważnie nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużej mierze zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, gdyż ma aerodynamiczny kształt. Do jego montażu niezbędne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednak, aby wybór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na tył i dach auta

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy też kupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem rowery, SUPy czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają tym samym najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Kontakt:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]