Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

W tym miejscu kupisz sprzęt do drenażu limfatycznego.

Presoterapia to zabieg, którego intencją jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii blisko wiek temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy pompujące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i punktu masażu.

Sprzęt do presoterapii – pobudzenie krążenia chłonki

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są maszyny do drenażu limfatycznego symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe ramiona i nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory urządzenie uciska kończynę, stymulując w ten sposób przepływ limfy. Istnieje sporo powodów do korzystania z zabiegu presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania i jako wsparcie w likwidacji cellulitu. Presoterapia stała się również niezmiernie popularna w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Mobilne aparaty CarePump do drenażu limfatycznego w domu

Ogromne możliwości wykorzystania aparatów do masażu uciskowego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Współcześnie osoby chętnie stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, przy użyciu mobilnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, więc bez trudu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. choroby wirusowe oraz bakteryjne czy zaburzenia rytmu serca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]