Akcesoria motocyklowe – bądź przygotowany na każdą sytuację

Jeśli potrzebujesz akcesoriów motocyklowych w Krakowie, koniecznie sprawdź https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Akcesoria-motocyklowe-151.html.

Przemieszczanie się jednośladem to radość sama w sobie. Są sposoby na to, by jazda na motocyklu dawała jeszcze więcej uciechy, a zarazem była zdecydowanie bardziej komfortowa oraz bezpieczniejsza. Pomogą w tym stosowne akcesoria, w które kierowcy powinni wyposażyć swoją maszynę. Wybór takich akcesoriów motocyklowych jest ogromny i znajdą się tu zarówno produkty, w których kluczowa jest ergonomiczność, jak i gadżety, które poprawią wygląd motocykla. Opiszemy kilka najciekawszych oraz ogromnie praktycznych.

Akcesoria motocyklowe – deflektory przydadzą się motocyklistom kochającym szybką jazdę

Im szybciej jedziemy, tym bardziej natężony i mocniejszy strumień powietrza naciera na twarz kierowcy. Łączy się to wieloma niedogodnościami. Mocny podmuch wiatru sprawia, iż szybciej odczuwamy zimno. Powietrze o dużej prędkości zwiększa również poziom hałasu docierający do kierowcy oraz sprawia, że na osłonie kasku rozbijają się insekty, co zauważalnie obniża widoczność. Można jednakże nie dopuścić do takich sytuacji montując deflektor, który skieruje nurt powietrza w inną stroną.

Pozostałe użyteczne akcesoria motocyklowe

Tank pady oraz crash pady

Podróż na motorze niestety nierozerwalnie związana jest z groźbą wypadku. Spokojny oraz ostrożny styl prowadzenia jednośladu w dużym stopniu redukuje to ryzyko, lecz nie usuwa go w pełni. Poza ochroną samego kierowcy, warto zatroszczyć się też o osłonę maszyny. Tutaj pomogą tank pady i crash pady, innymi słowy nieduże odbojniki, zakładane na licznych elementach jednośladu (np. na zbiorniku paliwa czy na osi wahacza). Absorbują one znaczną część energii podczas upadku, a jednocześnie zapobiegają potencjalnym zarysowaniom powierzchni lakieru.

Uchwyt dla pasażera

Kierowcy chętnie przewożący pasażerów powinni zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo i komfort. W takim wypadku niezbędny będzie specjalny uchwyt dla pasażera, który zapewni mu lepszą stabilność niż tylne rączki.

Kontakt:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]