Akcesoria jeździeckie – lonża dla konia

Zamów lonżę jeździecką

Lonża to przyrząd popularnie używany w czasie lekcji jazdy konnej oraz treningów. Jakiego typu lonże jeździeckie są obecne na rynku? Z czego są wytwarzane te przyrządy i gdzie warto ich szukać?

Rodzaje oraz przeznaczenie lonży dla konia

Lonża dla konia to stosunkowo długa lina, zazwyczaj nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzi się wierzchowca w czasie nauki jazdy i ćwiczenia technik związanych z utrzymywaniem balansu w siodle, łapaniem strzemion, dosiadem, jak również trzymaniem wodzy. Zwierzę prowadzi się po obrysie koła, zaś lonża jest stosowana do kontroli zachowania konia. Przyrząd ten służy też woltyżerom oraz artystom cyrkowym do doskonalenia technik i zabezpieczania przeprowadzanych ewolucji. Lonża jest prócz tego pomocna przy hipoterapii. Lonża jeździecka może również być wykorzystywana podczas ćwiczeń bez dżokeja – w takim wypadku jest wykorzystywana do treningu młodych osobników oraz zagwarantowania im odpowiedniej porcji aktywności.

Lonża jeździecka – gdzie kupić akcesoria znanych marek?

Szerokie spektrum akcesoriów jeździeckich spotkasz w dobrze wyposażonych sklepach online, które sprzedają specjalistyczny ekwipunek w rozsądnych cenach. Posiadają one specjalistyczne lonże dla konia od znanych producentów – między innymi Start, Kerbl czy Imperial Riding. Poszukujesz lonży jeździeckiej w błękitnym, czarnym, a może czerwonym kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade gwarantuje szeroki asortyment produktów, które sprostają wymaganiom nawet najwybredniejszych miłośników koni. W sklepie obecne są produkty wytworzone m.in. z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowe zapięcie, a miękki materiał jest miły w dotyku.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]