Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, aby była ona popularna wśród internautów. Ale co można zrobić, żeby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dobrze wykonana optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji stron internetowych?

Prawidłowo przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej tekstów i grafiki. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkiego wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na objętość plików oraz rodzaj zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony pomaga w osiąganiu najlepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis staje się popularniejszy. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że przede wszystkim powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.