Kurs gotowania dla dzieci rozwijają kreatywność

kurs gotowania dla dzieci

Dzieci kochają pomagać w kuchni – wybierać i przynosić składniki czy przystrajać wypieki. Chcesz wykorzystać zapał kulinarny Twojej pociechy? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w wieku od 6-10 lat. W trakcie warsztatów dzieci nie tylko nabywają pożyteczne umiejętności, ale , co bardzo ważne, uczą się samodzielności oraz rozwijają swoją pomysłowość. A przy tym doskonale się bawią. Komponowanie niecodziennych smaków, ćwiczenie smacznych przepisów oraz wybieranie oraz mieszanie składników – całość sprawia, że maluchy z entuzjazmem gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają także zasady, jakie należy stosować w kuchni, co korzystnie wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach mogą także asystować rodzice, tym samym jest to świetna sposobność do spędzenia wspólnie czasu z dzieckiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne wysiłki swoich dzieci, a potem posmakować tego, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z profesjonalnym szefem kuchni

Warsztaty trwają 3 godziny i organizowane są w Krakowie. W trakcie warsztatów maluchy przyrządzają deser oraz danie główne. Mali entuzjaści sztuki kulinarnej mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – ugotować smaczny makaron na słodko lub słono, ewentualnie podjąć się pieczenia pachnącej, przystrojonej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy. W czasie kursu grupa przygotowuje także wyśmienity deser – mus z kruchym ciastem i polewą. Lekcja powiązana z zabawą to świetna metoda na spożytkowanie wolnego czasu, a samodzielne sporządzanie ulubionych dań daje pociechom wiele satysfakcji. Nawet najbardziej niepokorny maluch będzie z pasją przykładać się do dekorowania tortu czy przyrządzania smakowitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje profesjonalny szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i odpowiednie nastawienie do dzieci.

Kontakt:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]