Język francuski

Rola języka francuskiego kiedyś i obecnie

Znajomość języka francuskiego nadal odgrywa bardzo dużą rolę, chociaż to angielski jest dziś najbardziej popularnym językiem na świecie. Kiedyś umiejętność mówienia w języku francuskim była konieczna w dyplomacji, a także wśród arystokracji wszystkich krajów europejskich.

Francuski – słów kilka

Francuski jest językiem pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Jest używany przez ok. 72 mln osób na całej kuli ziemskiej w różnych krajach (Francja – 51 mln, Kanada – 6 mln, Belgia – 4 mln, Szwajcarii – 1,2 mln), jest również jednym z języków urzędowych UE.

Nauka języka francuskiego – od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem nauki warto wiedzieć, że francuski jest językiem, podczas nauki którego należy przywiązać bardzo dużą uwagę do szczegółów. Dlatego jeśli uczysz się języka francuskiego kładź duży nacisk na gramatykę, która pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Jaki kurs nauki języka francuskiego wybrać?

Wg dużego grona ludzi najlepszą metodą uczenia się języka francuskiego są kursy DIRECT, które pozwalają w dokładny i szybki sposób nauczyć się języka. Szkołą, która stosuje taką metodę jest szkoła językowa ARCHER, która zyskała dużą popularność między innymi dzięki efektywności nauczania.