Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Digital painting Photoshop. Dowiedz się więcej na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku starają się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już wystarczająca, by zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej czy filmowej, dlatego że te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego korzystają przede wszystkim z specjalistycznego oprogramowania. Wiedząc o tych realiach ogromna grupa początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu sięga po znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – ogromna wolność dla twórców

Istnieje sporo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż został opracowany jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie został podstawowym narzędzie ilustratorów oraz game devów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak między innymi GIMP, Krita czy Corel Painter, w których dzięki wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych gwaszem, farbami akrylowymi bądź akwarelami. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nieudanych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z opcją kontaktu z twórcą kursu

W zasadzie lekcje digital paintingu przebiega podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze próby można podjąć samodzielnie, niemniej jednak żeby stosownie rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać wszystkie funkcje oprogramowania oraz najpopularniejsze metody stosowania pędzli, wypada wykupić kurs przygotowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż jedynie podstaw działania programu. Kluczowe jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem szkolenia.

Kontakt:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]