Czego można nauczyć się na kursach modelowania 3D?

Poszerz swoje wiadomości o modelowaniu 3D.

Świat grafiki nieustannie przechodzi zmiany i coraz częściej artyści porzucają dotychczasowe metody preferując kreowanie swoich prac tylko cyfrowo. Komputery dają artystom nie tylko swobodę wykonywania grafik 2D, ale również odwzorowania obiektów 3D. Inicjacja przygody z modelowaniem 3D nie generuje już znacznych kosztów – można po prostu zainstalować program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji i obrazów 3D, a który równocześnie jest całkiem bezpłatny.

Kursy Blender 3D najlepiej w niewielkich grupach

Korzystania z dowolnego programu można nauczyć się we własnym zakresie, aczkolwiek proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i często bywa dość męczący. Właśnie dlatego uczestnictwo w kursie modelowania 3D będzie niezmiernie pomocne osobom, które dopiero poznają Blender 3D. Zaznajamianie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nakładanie przeróżnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany obiekt przebiegnie szybciej, jeśli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego nauczyciela. Instruktor na bieżąco prowadzi korektę modeli tworzonych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na detale, które trzeba poprawić i sugerując ku temu trafne rozwiązania. Jak w wypadku każdego kursu najlepiej, żeby odbywał się on w jak najmniej licznych grupach, co da instruktorowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność pożądana w świecie projektowania i gier komputerowych

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest współcześnie umiejętnością poszukiwaną i cenioną w szczególności w świecie projektowania, gier wideo i filmu. Znajomość programu Blender 3D otwiera zatem wiele perspektyw zawodowych. W czasie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane prace, które potem można bez obaw dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to natomiast, że kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży gier komputerowych i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu pasjonaci 3D oraz artyści, którzy pragną rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności czy też znaleźć nowe drogi wyrażania siebie.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]