Nie spamuj – o nienaturalnych linkach przychodzących

Kluczową przyczyną, przez którą na naszą stronę internetową może zostać nałożony ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych nieprzyjemnych obostrzeń?

Zaprzestań wykorzystywania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie przesadnej ilości odnośników kierujących ruch na naszą witrynę internetową. Przekraczają one normy uczciwego SEO stworzone przez firmę Google, ponieważ manipulują pozycją strony w przeglądarce. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące stosowane są w formie wpisów marketingowych przesyconych wieloma frazami. Występuje też zjawisko sprzedaży linków, co skutkuje zastosowaniem filtra. Strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, jeśli nierzetelne praktyki zostaną ujawnione, a to wiąże się natychmiastowym obniżeniem jej pozycji w przeglądarce, czsem aż o 40 stron.

Czy da się wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Nie zapominajmy, że jeśli na portal będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo ubiegać się o odtworzenie dobrej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest niestety niezwykle długotrwały i nie zapewnia pełnego sukcesu. Zgłośmy się do specjalistycznej firmy pozycjonującej, jeśli chcemy zwiększyć szansę na sprawne usunięcie filtrów. Specjaliści błyskawicznie zdiagnozują prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google warto zlecać tylko prestiżowym firmom.