Zajrzyj na marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/, aby znaleźć informacje o hepa h13

Powiedzmy szczerze: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym kątem nasz kraj utrzymuje się na jednej z ostatnich pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są kolejne komunikaty o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też wciąż poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w miejscach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle ważne (np. w szpitalach).

Filtry minipleat do zastosowań uniwersalnych

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i stosowane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach montowanych w biurach, budynkach mieszkalnych lub urzędach świetnie spełnią swoje zadanie filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy poradzą sobie z eliminacją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich trudnością również większe zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, pyłki roślin czy dym tytoniowy. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale również na jakość ich produkcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej wyróżniającą się ogromną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność) oraz uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, że produkty te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 dostępne są w wielu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy zachować najwyższe normy sterylności

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a solidna konstrukcja, także sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na zmiany temperatury i wilgoć, co umożliwia efektywną pracę w ciężkich warunkach (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry montowane są wszędzie tam, gdzie muszą być zachowane najwyższe standardy sterylności powietrza, np. na liniach produkcyjnych w branży farmaceutycznej.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Kontakt:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46