Więcej informacji o biżuterii z topazami

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych minerałów na Ziemi, dzięki czemu jest wykorzystywany do produkcji tarczy szlifierskich. Oprócz tego jest także jednym z najładniejszych minerałów, zaś jego zalety od dawna są doceniane przez złotników i ich klientów. Może przybierać najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – występuje tylko w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Europy. Przez złotników jest najczęściej obrabiany szlifem fasetkowym, co dodaje mu niepowtarzalnych wartości wizualnych.

Rodzaje biżuterii z topazami

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany przede wszystkim do wyrobu biżuterii ze srebra – świetnie komponuje się z owym metalem. Należy jednak dodać, że w sklepach znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – dostępne są także modele złote. Biżuteria z topazami to zwykle pierścionki i naszyjniki, ale złotnicy wykonują też innego rodzaju produkty. Komplet złotych kolczyków z tymi kamieniami to często koszt około tysiąca złotych, zaś za srebrne zapłacimy nawet sześć razy mniej.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By znaleźć wersje szczególnie trafiające w nasze gusta należy więc udać się do paru salonów – a to pochłania sporo czasu. Żeby tego uniknąć, powinniśmy postawić na kupno online. Jest to wyjście znacznie prostsze, a poza tym korzystając z sieci mamy szansę również wyszukać pierścionki i wisiorki w okazyjnych cenach.