Szukasz mystic topazu? Powinieneś odwiedzić ten adres

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od lat szczycącego się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Choć na początku mogłoby się wydać, że to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany wpływowi gorąca i powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że kamień przybiera fioletowy kolor, błękitny z kolei jest skutkiem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre skutki daje stosowanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie używają go zatem do wyrobu naszyjników, pierścionków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się również na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się również mnogość kolorów, dzięki której łatwiej możemy wybrać biżuterię do swojego stroju.