Jeśli chcesz kupić srebrne kolczyki, koniecznie wejdź na https://www.bizutik.pl/kolczyki

Kolczyki są najbardziej popularnym, jak również najczęściej noszonym (nie tylko przez kobiety) dodatkiem. Popularność prawdopodobnie zawdzięczają dużej różnorodności wzorów, materiałów i możliwości noszenia. Kolczyki są noszone od zawsze i trudno sobie obecnie bez nich wyobrazić współczesną garderobę kobiecą. Najbardziej popularne są z pewnością kolczyki srebrne, antyalergiczne, naturalne i zawsze piękne.

Z jakiego srebra robi się kolczyki

Najczęściej spotkać możemy tradycyjny sposób wykończenia metalu, czyli srebro próby 925 wypolerowane na wysoki połysk o jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest również też srebro rodowane pokryte cieniutką warstewką tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii barwę białego złota i jednocześnie chroni srebro przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest także srebro szczotkowane o ciekawej matowej powierzchni oraz oksydowane srebro w kolorze grafitu.

Rodzaje zapięć w kolczykach

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od indywidualnych upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są 2 rodzaje zapięć – bigle i sztyfty, które z kolei występują w różnych wariacjach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Mnogość rodzajów zapięć pozwala tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]