kolczyki srebrne, kolczyki ze srebra, srebrne kolczyki

Srebro to najbardziej lubiany przez producentów biżuterii surowiec. Nie powinno to rzecz jasna zaskakiwać, gdyż rzeczywiście ma sporo dobrych stron. Koszty jego zakupu są o wiele niższe niż złota, a jest kruszcem szlachetnym, co oznacza, że nie koroduje i latami nie traci swoich zalet. Srebrne kolczyki są też lubiane z uwagi na komfort ich noszenia – znacznie ograniczają bowiem ryzyko pojawienia się infekcji. Jako że są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla szukających ponadczasowej oraz wytrzymałej biżuterii, dobrze powiedzieć parę zdań na temat tego, w jakich miejscach je kupować oraz jak dbać o srebrne kolczyki.

Zakup srebrnych kolczyków – garść wskazówek

Wyobraźnia projektantów srebrnych kolczyków jest nieograniczona. Wśród nich każdy wyszuka propozycje dla siebie – zarówno zwolennicy tradycyjnych rozwiązań, jak i kobiety, które wolą raczej niebanalne projekty. Przed wyborem danych kolczyków dobrze więc sprawdzić, co oferują nam różni producenci. Trafionym rozwiązaniem z całą pewnością będzie zakup w internecie – zwłaszcza, jeśli chcemy wybrać niebanalne projekty srebrnych kolczyków.

Konserwacja srebrnych kolczyków

Mimo wielu zalet, srebro posiada pewne słabsze strony. Najistotniejszy jest fakt, iż srebrne kolczyki po paru latach czernieją. Łatwo tego uniknąć regularnie czyszcząc je odpowiednimi środkami i trzymając w bezpiecznych pojemnikach. Pod żadnym pozorem nie wykorzystujmy jednak do ich czyszczenia detergentów, gdyż potrafią uszkodzić delikatny metal.