Jeśli potrzebujesz multiswitcha kaskadowego, koniecznie wejdź na telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU

Sieci telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy dana sieć będzie funkcjonalna, decyduje mnóstwo czynników. Powinna rzecz jasna być bezpieczna oraz zapewniać wysoką jakość przesyłanych danych, jednak tak samo ważna jest opcja swobodnego jej powiększenia. Wykonanie nowych przyłączy nie powinno być związane z koniecznością wykonywania złożonych robót – przez to wszyscy odbiorcy nie mogliby przecież przez określony czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie dostępne są technologie, dzięki którym powiększenie sieci będzie łatwe i bezproblemowe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat wymagane jest prawem.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe poszerzenie instalacji. Jest to boks z umieszczonymi na bokach gniazdami i wyjściami, do jakich podłączane są kable. Jeśli niezbędne będzie powiększenie instalacji – na przykład wówczas, gdy nowy odbiorca zamówił usługę – wystarczy jedynie podłączyć kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać różne liczby złączy dla abonentów – najprostsze moduły tego typu mają osiem wtyczek, jednak w sprzedaży dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema czy trzydziestoma dwoma złączami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest oczywiście liczba gniazd – dla niewielkich budynków może wynosić 8, ale w większych blokach trzeba rzecz jasna zastosować moduły o wyższej ilości złączy. Bardzo istotna jest także separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w ogromnym stopniu rzutuje bowiem na czytelność sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe wykazują separację na poziomie 30 decybeli. Jest to ważne zwłaszcza w instalacjach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]